e diel, 27 janar 2013

Pas 5 ditesh Gjendet Florian Beqiri, Arrestohen Rrembyesit (Video )

Sic eshte bere e ditur  para 5 ditesh eshte rrembyer  dymbedhjetr vjecari nga Shkupi Florian Beqiri. Ai eshte gjetur sot nga forcat speciale te Kosoves ne afersi te kufirit me Presheven. Ndaj Florianit rrembyesit nuk kan perdorur dhune

Kaos së shpejti me klip të ri (Video)

Hip hop grupi, Kaos, ka paralajmëruar lansimin e projektit të ri, këngës me klip të titulluar, “Ngoje Zemrën Tem”.
 Në fakt, ende nuk është e konfirmuar se do të jetë edhe videoklip, mirëpo kështu duket nga video e shkurtër e lansuar si pjesë e paralajmërimit për këngën e re.
Hip hop grupi Kaos njihet për hitet e mëdha si “Party and Bullshit”, “I Like It”, ndërsa djemt e grupit po kthehen me ‘singla’ të ndryshëm pas një pushimi të shkurtër nga skena muzikore. /Telegrafi/

Hip hop group, Kaos, has announced the launch of a new project, with the song clip titled, "Ngoje Heart Tem."
 In fact, it is not yet confirmed that he will be the video clip, but it seems short video launched as part of the announcement for the new song.

Hip hop group Kaos is known for big hits like "Party and Bullshit", "I Like It", while boys of the group is back with 'Single' different after a short break from the music scene. / Telegraph /

Rovena Stefa kunder temperaturave

Se ksi dhe mjaft styling, keshtu vjen kengetarja e njohur shqiptare Rovena Stefa ne kete foto te realizuar nga fotografi Avni Selmani. E ndersa jashte eshte dimer dhe janar, Rovena ka dale kunder temperaturave minus. E po kjo eshte artistja Rovena Stefa e cila befason me cdo gje qe ajo ben
ENGLISH

S exy and enough styling, so well-known Albanian singer comes Rovena Stefa in this picture realized by Avni files Salman. And while outside is winter and January, Rovena has brought against minus temperatures. And yes it is Rovena Stefa artist who surprises me with everything she does

e shtunë, 26 janar 2013

Rexhep Tajjip Erdogan : do e djegi gjithe Ballkanin ne qofte se mi prekni Shqiptaret


Rexhep Tajjip Erdogan ka kercnuar me shperberje te Maqedonise dhe gjithe Ballkanit nese te drejtat e Shqiptareve nuk merren parasysh.

Kryeministri turk Erdogan ne nje interviste per kanalin shteteror turk deklaron se Turqia do te mbeshtese vellezerit shqiptare nese do jete e nevojshme edhe me trupa ushtarake. Ai shtoi me tej se populli shqiptar ka te drejten e vetevendosjes per krijimin e nje shteti te madh Shqiptar, dhe se UCK nuk eshte organizate rebele terroriste por vullneti i shqiptareve per te mbrojtur trojet e tyre.

Erdogan ka kercnuar me shperberje te maqedonise dhe gjithe ballkanit nese te drejtat e shqiptareve nuk merren parasysh. Ai shtoi se trupat kombetare turke jane ne gadishmeri dhe do ndihmojne shqiptaret.

Florian Beqiri kapet duke vjedhur ne nje dyqan


Kan kaluar pak koh dhe tashme Floriani i Vogel eshte vene ne qender te vemendjes nga te gjithe  nga ku ka ndodhur dhe nje keqkuptim i vogel .

Ne diten e sotme Floriani ka shkuar per te blere ne dyqan dhe ka harruar pa paguar dhe kjo ka bere shitesin te mendoj qe ai i vodhi duke njoftuar keshtu autoritetet por ky keqkuptim u zgjidh shpejt !

Rrotullohet një autobus me 65 nxënës

Një autobus me 65 nxënës të shkollës së muzikës “Prenk Jakova”, në Prishtinë është rrokullisur derisa po shkonte në Prevallë.
Një person i pranishëm në vendin e ngjarjes, i cili kishte dalë për t’u ofruar ndihmë, ka thënë për Kosovapress se autobusi me 65 nxënës është rrokullisur derisa po shkonte në Prevallë. Sipas tij, nxënësit të cilët gjendeshin në autobus kanë marrë lëndime, mirëpo janë jashtë rrezikut për jetë.
Dëshmitarët i kanë thënë KTV-së se autobusi që po barte nxënësit ka rrëshqitur nga rruga në një kthesë. Në vendin e aksidentit kanë dalë të gjitha njësitet përkatëse policore të cilat po merren me rastin.
Ndryshe, nxënësit e lënduar, tashmë gjenden në Shtëpinë e Shëndetit në Shterpcë, ku kanë marrë ndihmën mjekësore

Loja Duck Hunt - Remake

Messi mund ti bashkohet Guardiolas në Bayern !


Eshtë një realitet që mund të ndodhë, Lionel Messi, mund t?i bashkohet Pep Guardioles, te Bayerni, për një shifër të pabesushme, 250 milionë euro, aq sa është klauzola e argjentinasit, raporton sajti spanjoll, “Fichajes.net”.Besohet se sponsorët e rekordmenëve gjerman, Audi dhe Addidas, do ta paguajnë klauzolen e lojtarit, pasi në rast transferimit të Messit në “Allianz Arena”, paratë do të fitoheshin nga marketingu.